м. Київ, вул. Вишгородська, 45

Цілодобово, без вихідних

Зеленка є в кожній домашній аптечці, особливо, якщо в домі живуть діти. Розбиті коліна і лікті після промивання рани, обробляють найпопулярнішим антисептиком – зеленкою. Але після зеленки завжди залишаються плями на одязі, рушниках, оточуючих, які вивести звичайним пранням не виходить.

Як же вивести плями від зеленки без шкоди для тканини? Пропонуємо вашій увазі кілька дієвих способів.

Способи, як можна позбутися від плям зеленки на одязі

zelenka
Перша порада, яку ми хочемо дати господиням, виводьте плями відразу ж, як тільки вони з’явилися. Свіжі плями від зеленки виводити легше, ніж застарілі, які в’їлися в волокна тканини.

Перекис водню

Спосіб підходить для видалення плям від зеленки з білого одягу. Для світлих і кольорових тканин перекис в чистому вигляді використовувати не варто, так як засіб може знебарвлювати тканину, – використовують слабкий розчин і кілька разів обробляють ним пляму. Візьміть ватний тампон і змочіть його перекисом водню. Обробіть цим тампоном забруднене місце на одязі і залиште полежати хвилин 10-15. Після цього виперіть виріб в гарячій воді зі звичайним вашим порошком.

Ацетон

Цей розчинник використовують тільки для видалення зеленки з грубих тканин, наприклад, з джинсових виробів. Пляма обробляється губкою, змоченою в чистому ацетоні, а потім переться як зазвичай.
zelyonka

Доместос та інші засоби для чищення унітазів

Наливши на пляму велику кількість рідини, ви побачите, як буквально на очах зеленка зникає. Потім виперіть виріб.

Аміак

10% -им розчином аміаку, який також може знаходитися у вашій аптечці, обробляють плями зеленки на одязі, а потім, почекавши 5-10 хвилин, проводять звичайне прання.

Медичний спирт

Зеленка може легко «піддатися», якщо очистити її з одягу медичним спиртом або іншими спиртовими розчинами, наприклад, горілкою. Для посилення дії засобу, можна додати в спирт сік лимона. Намочивши засобом пляму, почекайте хвилину, а потім змивайте теплою водою. Процедуру потрібно зробити 2-3 рази, поки не піде вся зеленка, а потім випрати річ звичайним способом.

Оцет

Звичайний столовий оцет точно знайдеться вдома (9% або 7% розчин), і з його допомогою можна ефективно прибрати свіжі плями від зеленки з одягу. Цей спосіб дуже простий, але результати приносить хороші. Під пляму на одязі підкладіть серветку або промокальний папір, щоб поверхня стола не забруднилася. На пляму налийте оцет і почекайте, коли зеленка розчиниться. Потім проведіть стандартне прання.

Розчин марганцівки

Цим способом сьогодні навряд чи будуть користуватися, так як дістати марганцівку складно, але якщо у вас вона є, ви можете використовувати для очищення плям зеленки з бавовняних тканинних поверхонь саме цей метод. Виріб перуть милом в теплій воді, щоб пляма пішла настільки, наскільки це можливо. З марганцівки готують слабкий розчин, і замочують в ньому вже випраний виріб. Замочування повинно тривати приблизно 2-3 години, щоб розчин марганцівки повністю прибрав плями зеленки з бавовняних тканин. Потім виріб полощуть у чистій воді.

Крохмаль

За допомогою крохмалю наші бабусі виводили навіть старі плями від зеленки. Заплямоване місце змочується водою, і потім натирають його крохмалем, який і буде вбирати в себе з волокон барвник. Пляма йде повністю тільки при декількох повтореннях такої процедури. Після чищення – звичайне прання.

Соняшникова олія

Цей спосіб також добре виводить зеленку з тканини. На пляму наливають соняшникову олію і залишають на кілька годин постояти. Потім за допомогою засобу для миття посуду, який добре змиває жир, обробляють залишки «зелені». Через 12 годин виперіть виріб.

Безхлорні відбілювачі, типу Vanish

Сьогодні є багато сучасних розчинників і засобів для виведення плям, серед них – Vanish Oxi Action. Для видалення плям від зеленки засіб підходить ідеально.

Хочете отримати консультацію або замовити послугу?

    Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!