м. Київ, вул. Вишгородська, 45

Цілодобово, без вихідних

Серед іншого кухонного начиння і техніки важливу роль відіграє мікрохвильова піч. Вона зручна в застосуванні, за нею, в принципі, не складно доглядати і головне – підігріти для себе обід в мікрохвильовій печі безпечно навіть для дитини.

Основна біда, з якою стикаються господині – як прибрати запах і відмити копоть та жир всередині мікрохвильової печі. Наша стаття розкриє кілька дієвих порад, як можна легко підтримувати чистоту улюбленого кухонного девайса або легко відмити мікрохвильовку від старого жиру і нагару.

Профілактика забруднень

kak-otmyt-mikrovolnovku
Щоб не довелося довго мити і шукати різні способи очищення мікрохвильовки, простіше за нею доглядати щодня. Найпростіше, що може робити будь-яка господиня і всі домочадці, – це накривати тарілку зі стравою, яка розігрівається ще одною тарілкою або спеціальною кришкою. Всі бризки в цьому випадку потрапляють на кришку, яку відмити набагато простіше, ніж всю мікрохвильовку. Для цих же цілей можна використовувати і харчову плівку. Господині залишають в холодильнику порційні обіди для своєї родини вже загорнуті в плівку, і будь-яка дитина може просто поставити та підігріти їжу, а потім зняти плівку з тарілки.

Як і чим можна мити мікрохвильовку?

Всередині мікрохвильової печі всі її стінки покриті спеціальними тонким шаром матеріалу, що відбиває СВЧ-хвилі. Якщо почистити мікрохвильовку неправильно, можна пошкодити покриття, тим самим зіпсувавши девайс. Тому мити і зчищати нагар в мікрохвильовці не можна за допомогою жорстких йоржиків або твердих предметів, не можна зішкрябувати пригорілу їжу ножем або чим небудь іншим. Якщо трапилося так, що жир і нагар не відмиваються протиранням м’якої губки, змочуйте стінки до тих пір, поки вони не відмокнуть і не видаляться м’яким очищенням.

Використовуємо лимон і оцет

kak-otmyt-mikrovolnovku
Починати мити мікрохвильовку необхідно з її дверцят. Щоб зробити це, візьміть зрізану половинку лимона і протріть дверцята. Потім вологою м’якою губкою приберіть залишки бруду з дверцят. Лимонний сік добре розчиняє жир і прибирає неприємний запах. Замість дольки лимона можна використовувати просто сік лимона, розведений у воді в якості засобу для миття і м’яку губку. Перед тим як мити внутрішні стінки, в мікрохвильову піч поставте миску, наповнену водою з оцтом, і включіть режим підігріву. Пар, який буде виділятися, виконає практично всю роботу самостійно. Замість оцту в воду можна додавати сік лимона або лимонні дольки. Процедуру можна повторювати кілька разів до тих пір, поки не відстане весь нагар. Потім всі стінки протріть м’якою губкою, змоченою в лимонному соці. Цей спосіб найефективніший в очищенні мікрохвильовки і здатний видаляти навіть найстаріші плями накипу. Оцет діє точно так само, як і лимонний сік, але є більш «агресивним» засобом і тому його краще відразу використовувати у випадках, коли піч не мили давно. Якщо ж це регулярне прибирання, то краще буде використовувати сік лимона.

Як вивести гар з мікрохвильової печі

Якщо так сталося, що в мікрохвильовці щось згоріло, і утворився гар, вивести її вище описаним способом буде складно. Однак є кілька порад, як впоратися з гаром в печі і при цьому позбавитися від запаху згорілої їжі. Перший спосіб радить тонко нарізати скибочки лимона і посмажити їх в мікрохвильовці, а другий – траву лаванди, м’яти і чебрецю опустити в воду і прокип’ятити відвар в мікрохвильовці. Після цього, гар повинен відійти самостійно і мікрохвильовку можна помити потім звичайним способом. Сьогодні існує також безліч різних засобів для миття, в тому числі є хороші та безпечні засоби для миття духовок, які підходять також і для мікрохвильової печі. Якщо ви використовуєте саме такий засіб, окропіть стінки засобом ввечері, а змивайте відсталий гар вже вранці. А щоб мікрохвильовка не вбирала неприємний запах, коли нею не користуються в ній можна тримати сиру очищену цибулину або мішечок з кавовим зернами.

Хочете отримати консультацію або замовити послугу?

    Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!