м. Київ, вул. Вишгородська, 45

Цілодобово, без вихідних

Звичайно, добре, якщо ви ставитеся до того невеликого відсотку людей, яким прибирання в квартирі і все, що з ним пов’язано, доставляє радість. Якщо ж ви – типовий представник більшості, на якого регулярні ритуали чистоти наводять нудьгу і смуток, ця стаття вам буде корисна. Вона розповість, як організувати прибирання квартири так, щоб воно займало мінімум часу і було максимально ефективним.

Ці прості правила дозволять по-новому поглянути на прибирання в квартирі.

Як навести чистоту в квартирі

Думаєте, гарантією чистоти буде довге і вперте протирання пилу протягом дня, а потім обов’язкова подорож по квартирі з відром, ганчіркою і пилососом? Зовсім ні. Правила прибирання в квартирі вчать, як навести чистоту швидко, якісно і з задоволенням, а не страждати над сміттям та брудом всі вихідні.

Прибирання в квартирі може займати щодня не більше 30 хвилин, а може розтягнутися на цілий день. Якщо стежити за чистотою потроху кожного дня, до кінця тижня вас не будуть чекати гори сміття та купа недороблених справ. А щоб не побиватися над відром і шваброю наодинці, запасіться гарним настроєм – і підтримкою членів сім’ї.

Настрій – всьому голова

Меланхолійний стан душі навряд чи додасть оптимізму в питаннях чистоти. Навпаки – чим більше похмурим буде ваш стан, тим довше ви будете змітати пил. Бойовий же запал – хороший помічник. Просто скажіть собі – я зроблю це швидко і з посмішкою. Ось побачите, в супроводі улюбленої музики вальсувати зі шваброю набагато приємніше. Можна пообіцяти собі приємну дрібницю після закінчення прибирання – самомотивація дуже корисна.

Не розтягуйте час

Виділіть собі час за таймером. Витрачаєте на прибирання вихідний? Встановіть час -– не більше 3 годин. Тоді ви не будете відволікатися на покурити або чашку кави, знаючи, що у вас ліміт дорогоцінних хвилин. Якщо ж ви вибрали тактику щоденного прибирання – виділіть не більше 20 хвилин в день. Цього достатньо, щоб змахнути пил, розкласти по місцях речі та протерти підлогу біля вхідних дверей.

Якщо ж ви ще не пробували тактику щоденного прибирання – не відкладайте. Вас приємно здивує відсутність сміття в кінці тижня, і прибирання квартири в суботу стане набагато коротшим.

Оптимізуйте поверхні

Йдеться про будь-які горизонтальні поверхні меблів і підлоги. Фігурки, шкатулки та статуетки здорово розслабляють і дарують приємні спогади, але під час прибирання забирають багато часу. Кожну потрібно підняти, переставити, протерти і потім поставити назад.

Що стосується підлоги, то застеліть її біля вхідних дверей – покладіть килимок, щоб затримувати бруд з взуття. В інших кімнатах квартири можна залишити підлогу не застеленою – якщо у вас гарний паркет або ламінат: тоді можна обійтися без пилососа. Або вибирайте гладкі зручні килими з невисоким ворсом – щоб їх було зручно чистити.

Залучайте помічників

Доросла донька, син-підліток або чоловік цілком в змозі надати вам посильну допомогу. Поки ви чистите взуття, роздайте їм завдання – протерти пил, зібрати та винести сміття, помити посуд. Ви й самі не помітите, наскільки швидше ви впораєтеся з усіма справами. А заощаджений час можна провести з користю для сім’ї – замовити піцу і подивитися новий фільм.

Складіть план

Немає нічого гіршого, ніж хапатися за всі справи одразу та кидатися від однієї до іншої. Напишіть список – і чітко дотримуйтесь його. Так ви поетапно наведете порядок без метушні. І нічого не забудете. Зазвичай починають з розкладання речей по своїх місцях, запускають прання, витирають пил, підмітають або пилососять підлоги – і закінчують вологим прибиранням.

Підтримуйте чистоту

Після того, як порядок наведений, підлоги виблискують, а білизна розкладена по шафах і шухлядах, залишається найважче – підтримати такий же порядок до наступного разу.

Постарайтеся:

Насправді, ставлення до цієї справи заздалегідь визначає наш настрій, і навпаки. Не дивіться на прибирання в квартирі як на нудний ритуал, і він перестане бути таким.

Хочете отримати консультацію або замовити послугу?

    Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!