м. Київ, вул. Вишгородська, 45

Цілодобово, без вихідних

Оксамитова тканина і речі, пошиті з неї  – дуже незвичайні і привертають до себе увагу. Велюр і оксамит часто використовується для створення помпезних нарядів і урочистих костюмів, але також оксамит популярний і для повсякденного носіння: жакети, плащі, піджаки, кепки, спідниці та сукні, рукавички та інші вироби.

barhat

Доглядати за речами з оксамиту не так просто, як, наприклад, за речами з інших тканин, особливо, якщо мова йде про оксамит з натуральних волокон. Завдання може також ускладнюватися, якщо оксамитова річ має підкладку з шовку. Зберігати, прати і прасувати оксамитові речі звичайним способом неправильно, тому що річ можна з необережності легко зіпсувати. Ця стаття ділиться з читачами кількома порадами, як правильно прасувати речі з оксамитової тканини. Штучний або бавовняний оксамит – найскладніший в догляді. При пранні і неправильному прасуванні ворс заламується, і потім практично не відновлюється після прасування. Також на ньому можуть залишатися ласи – зам’ятини, що нагадують лисі ділянки. Повернути форму такому оксамиту майже неможливо. Оксамит на шовковій основі менш вибагливий у догляді, а ворсинки більш еластичні.

Поради по догляду за оксамитом

  1. При пранні оксамитових речей необхідно завжди використовувати пом’якшувач води (якщо такого немає, то в воду додають кілька ложок соди).
  2. Після прання необхідно використовувати ополіскувач.
  3. Також не можна сильно віджимати оксамит, а при машинному пранні використовувати віджим на невеликих оборотах.
  4. Сушити речі необхідно так само, як і в’язані светри – на розстеленому махровому рушнику на горизонтальній поверхні. Наприклад, на обідньому столі.
  5. Прасувати оксамитову тканину необхідно з вивороту. Якщо оксамит не натуральний, то прасувати потрібно дуже акуратно.

Як правильно прасувати оксамитові речі

gladit

Щоб відпрасувати і повністю прибрати на оксамиті зімяті складки, необхідно використовувати техніку компресу. Для цього на великій площі (зазвичай, на столі) розкладають ковдру, щоб тримала тепло в кілька шарів. Потім бавовняне простирадло змочують у чистій гарячій воді і розстеляють поверх ковдри. Виходить м’яка, волога і тепла поверхня. Простирадло необхідно розправити на поверхні дуже рівно, щоб ніде не було складок. Далі оксамит приколюють до підготовленої поверхні шпильками, починаючи з висоти, а потім і по ширині. Потім оксамит накривають вже сухим простирадлом, а потім ще одним – гарячим і вологим (як перше). Таким чином, виходить компрес для оксамиту. Залишивши оксамит на ніч в такому компресі, до ранку він повністю розрівняється самостійно. Цей спосіб завжди використовується кравцями перед створенням викрійок.

Дійсно, метод ідеальний для полотен тканини, без складок. Якщо потрібно повністю відпрасувати таким способом вже пошиту річ з оксамиту, її попередньо розпорюють, прибирають всі залишки ниток по швах. Перед прасуванням елементи розпоротої речі вручну перуть в порошку, дуже ретельно кілька разів обполіскують, з використанням ополіскувача для натуральних тканин. Важливо знати, що оксамит не потрібно сильно віджимати, а тим більше викручувати. Краще рівно розвісити випрані елементи і дати воді стекти самостійно. Після цього можна робити компрес.

Спосіб прасування поролоном

Прасування оксамитової тканини можливе також і способом за допомогою поролону. Для цього потрібно змочити поролон в дуже гарячій воді і, добре віджавши, постелити на нього бавовняну пелюшку. Далі розігрівається праска до максимальної температури і на хвилину ставиться на поролон. Відразу, як тільки починає підніматися пар, праска забирається, а на поролон ставиться оксамит. Цим способом можна якісно розпрасувати складно доступні місця оксамитових речей. Іноді процедуру потрібно повторювати кілька разів. Прасування паром сьогодні стало набагато доступнішим, так як є спеціальні парові праски. З їх допомогою можна прасувати оксамитові речі прямо на вішалці.

Хочете отримати консультацію або замовити послугу?

    Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!