У будь-якому домі неминуча поява масляних плям на килимах. Ця ситуація ускладнюється, якщо в будинку є діти або дорослі люблять влаштовувати вечірки і посиденьки з піцою та іншими смаколиками.
Жирні плями можуть з’явитися від косметичних засобів для догляду за шкірою і волоссям, а також від паливно-мастильних матеріалів. Яким би не було походження масляної плями позбутися її досить непросто.
Особливості масляних плям
Чим свіжіша пляма, тим простіше її позбутися. І якщо ви помітили, що на килим потрапила олія або масло, постарайтеся в максимально короткі терміни усунути їх. Згодом вони ще більше в’їдаються всередину щільно переплетених волокон і застигають.
Перше, що необхідно зробити, це видалити максимальну кількість жиру. Для цього використовуйте сухі паперові рушники, які добре вбирають маслянисті речовини.
При видаленні жирних плям з килимів необхідно подбати про місце, куди буде “перебиватися” жир. Якщо покриття лежить на підлозі, покладіть на зворотному боці плями суху бавовняну серветку або паперовий рушник в кілька шарів.
Не тріть сильно місце плями, інакше воно поширитися на велику площу і видалити його буде складніше.
Способи видалення масляних розводів
З будь-якими плямами добре справляється хімчистка. Але є кілька способів видалення масляних плям в домашніх умовах. Їх вибір залежить від складу та текстури килимового покриття.
Адсорбенти
Видаляти жир за допомогою адсорбуючих порошків виходить дуже ефективно, особливо, коли вони свіжі. Насипте на місце суху соду, крохмаль або тальк. Зачекайте приблизно 6 годин, а потім приберіть порошок за допомогою пилососа. Повторювати процедуру можна кілька разів, поки пляма не стане менш помітною або зникне зовсім.
Спирт
Як правило для видалення масляної плями використовують технічний спирт, але якщо його немає цілком підійде медичний. Змочіть серветку потрібного розміру в спирті та покладіть на пляму. Через кілька хвилин обережно протріть пляму рухаючись від країв до центру. Процедуру можна повторити кілька разів до повного видалення плями, а потім промокніть її чистою водою.
Нашатирний спирт теж можна використовувати для видалення маслянистих речовин. Особливо добре суміш води й нашатирю працює з вовняними килимами та навіть освіжає ворс.
Знежирювач і оцет
З миючого засобу і води збийте густу піну, нанесіть її на пляму. акуратно протріть її до утворення піни, потім промийте чистою теплою водою з оцтом.
Якщо пляма “пожила” її можна “оживити” за допомогою гарячої води або праски. І тільки потім приступайте до видалення плями. Адсорбуючі засоби тут можуть не спрацювати, а ось знежирювачі при певних умовах впораються.
Піна для гоління
Видалити масляні розводи з килима можна за допомогою піни для гоління. Нанесіть товстим шаром піну на пляму і зачекайте 10 хвилин. Видаліть піну вологою серветкою і промийте водою. Для досягнення ідеального результату повторіть процедуру кілька разів.
Незважаючи на труднощі в процесі видалення масляних плям, з ними можна впоратися. Але якщо ви не впевнені в своїх силах, то фахівці клінінгової компанії CLEANING-SERVICES https://cleaning-services.kiev.ua/ua/ прийдуть на допомогу. А ви отримаєте ідеальну чистоту і гарний настрій без втомливої рутини.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!