м. Київ, вул. Вишгородська, 45

Цілодобово, без вихідних

Бронза – це сплав олова та міді, який, на жаль, схильний до окислення і вироби з неї втрачають свій первинний вигляд, красу і блиск. Іноді вироби необхідно відчистити дочиста від нальоту окислення, і іноді хоч трохи щоб зберегти предмету «ознаки старовини». 

Але якщо річ зберігалася при досить високій вологості, патина може утворитися плямами, виріб покриється більшим шаром бруду і пилу, що вже не буде привабливим. Як провести чистку виробів з латуні або бронзи в домашніх умовах, читайте нижче.

Поради та способи чищення бронзових предметів в домашніх умовах.

kak-pochistit-med
Перед чищенням будь-яким способом, виріб потрібно промити водою, видалити по можливості сміття і бруд та витерти насухо. Також не забувайте, що при використанні хімічних засобів необхідно потурбуватися про власний захист: використовувати рукавички, прибрати все зайве і т.д.

Очищення бронзи з сильним окисленням

Для очищення виробів з бронзи, на яких є сильні сліди окислення сплаву, використовують наступний розчин. На один літр води беруть 10 г двухромовокислого калію і 20 мл концентрованої сірчаної кислоти, яку виливають у воду. У об’ємний по необхідності скляний посуд наливають приготовлений розчин і туди опускають виріб для очищення. Патина повинна сама розчинитися. Потім виріб опускають в нашатирний спирт, а потім споліскують чистою водою і витирають насухо.

Очищення бронзи з невеликим окисленням

Якщо вироби мають невеликі ознаки окислення, але їх все ж потрібно прибрати, можна скористатися одним з цих способів:

  1. Поверхня монети або виробу обезжиюється, для чого використовують теплий розчин соди кальцинованої. Потім виполіскується і насухо витирається виріб.
  2. У оцтову кислоту насипають тирсу і після їх набухання, цю суміш використовують для чищення виробів з бронзи. Чистку проводять м’якою вовняною тканиною. Після чищення виріб промивають водою і витирають насухо.

Рецепти створення пасти для чищення бронзи в домашніх умовах

kak-pochistit-latun
Патину з бронзових предметів можна прибрати і без використання хімічних засобів. Пропонуємо вам два дієвих рецепта приготування пасти для чищення в домашніх умовах. їх переваги в тому, що готуються вони легко, доступні й недорогі, є безпечними, а головне, – володіють такими ж чистячими властивостями, як і спеціальні засоби для чищення виробів з бронзи і латуні.

Паста №1

У невелику керамічну мисочку насипають 2 ст.л. соди і по краплях додають в неї лимонний сік (замість соку можна використовувати розчин лимонної кислоти). Соку лимона знадобиться стільки, скільки «вбере» в себе сода для утворення кашки. Цим складом натирають виріб і починають полірування будь-якою м’якої і чистою ганчіркою. У роботі використовуйте одноразові рукавички, щоб уникнути алергічної висипки на руках. Щоб очистити важкодоступні місця, наприклад, складки і поглиблення в статуетках, використовують зубну щітку.

Паста №2

У керамічний або скляний посуд насипте по 2 ст.л. борошна і солі, і розмішайте їх. Потім покапельно додавайте в суміш білий оцет, постійно помішуючи. Необхідно стільки додати оцту, скільки зажадає сипуча суміш до утворення пастоподібної консистенції засобу. Патину з виробу прибирати цим складом потрібно в рукавичках і за допомогою м’якої тканини.

Швидке очищення

Якщо так сталося, що виріб потрібно почистити швидко, скористайтеся милом і окропом. У каструлі закип’ятіть чисту воду і на кілька хвилин опустіть в окріп виріб, давши трохи йому покипіти. Потім зробіть мильну піну (можна скористатися засобом для миття посуду) і занурте в нього виріб. За допомогою фланелевої тканини ретельно зніміть з виробу бруд разом з піною.

Якщо на виробі з бронзи утворилася іржа

Щоб очистити бронзові статуетки, тарілки або інші предмети від іржі, скористайтеся таким способом. Спочатку відваріть горох (жовтий), і, не даючи йому вистигнути, розітріть в густу кашку. Покривши гарячої кашкою місця іржі, залиште виріб до тих пір, поки горох не охолоне самостійно. Потім вимийте виріб окропом, зчищаючи за допомогою зубної щітки іржаві місця, що залишилися. Потім насухо протріть виріб м’якою ганчіркою.

Хочете отримати консультацію або замовити послугу?

    Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!