м. Київ, вул. Вишгородська, 45

Цілодобово, без вихідних

Як приємно до свята або просто без причини отримати в подарунок букет живих квітів! І, звичайно ж, хочеться, щоб квіти довше зберігали свою свіжість. Радували око, наповнювали кімнату своїм ароматом і навіювали приємні спогади.

Вода і посуд

cvety
Перше, на що потрібно звернути увагу – це сама вода, в якій будуть стояти квіти. Якщо ваза і вода чисті – квіти можуть довго жити в ній, радуючи всіх своєю свіжістю. Для цього регулярно міняйте воду і мийте посуд. Зазвичай одного разу на добу вистачає, щоб квіти відчували себе добре, але якщо в приміщенні дуже жарко, то можна міняти воду й частіше. У спекотні дні на ніч квіти можна залишити плавати у ванній з холодною водою, де в темряві і вологій прохолоді їм буде дуже добре. А на ранок знову поставити в вазу. Якщо ваші квіти п’ють багато води, то протягом дня воду необхідно підливати в вазу. Кожного разу, коли миєте посудину і міняєте воду, зрізайте зі стебел нижнє листя, яке може у вазі опинитися під водою, і підрізайте по косій саме стебло на 1-2 см, а якщо квіти за день поникли сильно, то стебло можна зрізати ще більше. Чистота посудин – теж вагомий фактор. У погано вимитих вазах будуть розмножуватися бактерії. Що в кінцевому підсумку може значно скоротити життя красивим композиціям. Мийте вазу кожного разу, коли змінюєте воду.

Температурний режим для квітів

Найбільш сприятливою температурою для квітів буде помірна спека або помірний холод. Тому вазу з квітами потрібно намагатися поставити в місці, віддаленому від опалювальних приладів і потрапляння прямих сонячних променів. Поки в кімнаті знаходяться квіти, стежте також, щоб не було перепаду температури, не підкручуйте опалення і не знижуйте сильно температуру кондиціонером. Також постарайтеся вберегти ваші квіти від протягів.
kak-sohranit-buket-dolshe

Інші поради для підтримки життя зрізаних квітів

 1. У воду часто додають розчин амонію для продовження життя квітів.
 2. Не місце вазі з квітами поруч з фруктами. Це може здатися дивним, проте, фрукти здатні виділяти речовини, які значно скорочують життя зрізаних квітів.
 3. Якщо квіти мають довгі тичинки, їх краще зрізати – це продовжить життя самих кольорів. Стебла зрізати завжди потрібно під кутом. Це потрібно, щоб збільшити площу всмоктування ними води. Так їм легше буде отримувати живильну воду з посудини, адже кора стебла погано її пропускає.
 4. Квітки і листя час від часу можна обприскувати трохи прохолодною водою з пульверизатора. Однак в цьому процесі необхідно бути акуратним – пелюстки бутона не можна сильно обприскувати, щоб не почався процес гниття бутона.
 5. Тюльпани, на жаль, в’януть дуже швидко, але є спосіб, як продовжити їхню красу і стійкість. Для цього стебла тюльпанів опускають на кілька хвилин в гарячу воду. Потім потрібно зрізати на кілька сантиметрів їх стебла (по косій), а якщо їх потрібно вирівняти – обгорнути в щільний папір, щоб стебла розправилися.
 6. Трояндам зрізайте максимально всі шипи, які забирають в себе вологу, і щодня кінчики стебла квітки. Також їх можна залишити заночувати у ванній в воді.
 7. Гербера в’яне дуже швидко і для її збереження у вазі необхідні підживлення та дезінфікуючі засоби.
 8. У дельфініума, як відомо, стебло всередині порожнє, і якщо в нього вставити ватні тампони, які допоможуть краще вбирати в себе воду, квіти простоять свіжими більше 10 днів.
 9. Півонії часто зрізаються ще тоді, коли вони не розпустилися. Бутони розпускаються вже в вазах, протягом 10-14 днів. Щоб вони прожили довше, поставте їх на добу в сухе і прохолодне місце. Тоді пелюстки довше пробудуть на стеблах.
 10. Нарцисам потрібне світло і сонячне тепло. Стоять у вазі вони приблизно два тижні. Регулярно кінчики стебла квітки і міняйте воду, так як після зрізування зі стебел нарциса виділяється молочний сік, який дуже псує воду.
Хочете отримати консультацію або замовити послугу?

  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!