м. Київ, вул. Вишгородська, 45

Цілодобово, без вихідних

За допомогою ртутного градусника прийнято вимірювати температуру тіла людини і домашніх улюбленців. Тому його можна зустріти в будь-якому домі. І навіть з появою сучасних електронних та інфрачервоних приладів ртутний термометр не втрачає популярності.

Ставитися до такого приладу необхідно з особливою обережністю. Скляна колба тонка і може розбитися від падіння або тиску.

Але градусники часто б’ються, тому важливо знати що робити і як себе поводити в ситуації, що склалася, щоб обійтися мінімальними наслідками.

Rtutnyiy gradusnik

Що робити?

Розбитий термометр – це просто нестандартна ситуація, а не причина продавати квартиру або будинок. Якщо правильно все зробити, то вирішити проблему можна самостійно без залучення фахівців.

 1. Якщо згадати властивості ртуті, то чим нижча температура, тим нижчий рівень її випаровування. При 18 градусах вона не випаровується, тому охолодіть кімнату в залежності від температурного режиму на вулиці. Потоки повітря почнуть активно дробити ртуть на дрібні кульки, тому виключіть будь-які протяги.
 2. Ліквідація наслідків. Усувати ртуть краще в одязі, який можна викинути. Також використовуйте гумові рукавички, пов’язку з тканини на обличчя і поліетиленовий дощовик. Так мінімальний ризик вбирання шкідливих речовин.
 3. Робимо концентрований розчин марганцівки. В іншій ємності змішуємо мило, воду і соду.
 4. Ртуть виглядає як маленькі металеві кульки, і якщо вони знаходяться на підлозі, то збирати їх краще за допомогою паперового рушника і липкою стороною скотча. Ртуть, яка закотилася під меблі допоможе знайти ліхтарик.
 5. Все зібране відправляємо в ємність з розчином марганцівки і накриваємо кришкою. Туди ж відправляємо залишки градусника.
 6. Миємо підлогу та інші поверхні, на які могла потрапити ртуть миючим розчином з соди, мила та води, а весь одяг складаємо в один пакет. Його краще віддати для утилізації службі МНС.
 7. Ретельно миємося милом, прополіскуючи рот, а для абсорбції шкідливих речовин можна випити кілька таблеток активованого вугілля.
 8. Приблизно тиждень-два в цю кімнату не заходимо, вікно тримаємо відкритим, а підлогу щодня миємо мильно-содовим розчином.

Rtut

Збирати ртуть на гладенькій підлозі досить просто, а от що робити якщо градусник розбився на текстильній поверхні або в приміщенні з щілинами в підлозі. Тоді без виклику спеціальних служб не обійтися. Вони допоможуть виявити кількість ртуті і визначити рівень забруднення шкідливими речовинами.

Мінімізувати негативні наслідки можна в процесі генерального прибирання, а також замовити спеціальні послуги у клінінгових компаній – іонізація і очищення повітря.

Sobrat rtut

Чого не можна робити

У пориві паніки можна зробити масу помилок і прискорити процес випаровування ртуті.

 1. Не збирайте ртуть за допомогою пилососа або віника. Так ви ще більше роздробити кульки і прибрати їх буде дуже складно.
 2. Зібрану ртуть не можна викидати в смітник. Її доведеться утилізувати. Зробити це правильно допоможуть співробітники МНС.
 3. Змивати ртуть в каналізацію теж не можна, інакше вона просто осяде на колінах трубопроводу і буде забруднювати будинок.
 4. Речі, які контактували із ртуттю не періть в машинці. Краще їх утилізувати разом з розбитим термометром.

Головний ворог надзвичайних ситуацій – це паніка. Тому наполегливо рекомендуємо звертатися в спеціальні служби та радитися з досвідченими людьми. Також не забувайте про послуги, які пропонує клінінгова компанія CLEANING-SERVICES. Фахівці врахують всі ваші побажання та допоможуть в найбільш нестандартних ситуаціях.

Хочете отримати консультацію або замовити послугу?

  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!