За допомогою ртутного градусника прийнято вимірювати температуру тіла людини і домашніх улюбленців. Тому його можна зустріти в будь-якому домі. І навіть з появою сучасних електронних та інфрачервоних приладів ртутний термометр не втрачає популярності.
Ставитися до такого приладу необхідно з особливою обережністю. Скляна колба тонка і може розбитися від падіння або тиску.
Але градусники часто б’ються, тому важливо знати що робити і як себе поводити в ситуації, що склалася, щоб обійтися мінімальними наслідками.
Що робити?
Розбитий термометр – це просто нестандартна ситуація, а не причина продавати квартиру або будинок. Якщо правильно все зробити, то вирішити проблему можна самостійно без залучення фахівців.
- Якщо згадати властивості ртуті, то чим нижча температура, тим нижчий рівень її випаровування. При 18 градусах вона не випаровується, тому охолодіть кімнату в залежності від температурного режиму на вулиці. Потоки повітря почнуть активно дробити ртуть на дрібні кульки, тому виключіть будь-які протяги.
- Ліквідація наслідків. Усувати ртуть краще в одязі, який можна викинути. Також використовуйте гумові рукавички, пов’язку з тканини на обличчя і поліетиленовий дощовик. Так мінімальний ризик вбирання шкідливих речовин.
- Робимо концентрований розчин марганцівки. В іншій ємності змішуємо мило, воду і соду.
- Ртуть виглядає як маленькі металеві кульки, і якщо вони знаходяться на підлозі, то збирати їх краще за допомогою паперового рушника і липкою стороною скотча. Ртуть, яка закотилася під меблі допоможе знайти ліхтарик.
- Все зібране відправляємо в ємність з розчином марганцівки і накриваємо кришкою. Туди ж відправляємо залишки градусника.
- Миємо підлогу та інші поверхні, на які могла потрапити ртуть миючим розчином з соди, мила та води, а весь одяг складаємо в один пакет. Його краще віддати для утилізації службі МНС.
- Ретельно миємося милом, прополіскуючи рот, а для абсорбції шкідливих речовин можна випити кілька таблеток активованого вугілля.
- Приблизно тиждень-два в цю кімнату не заходимо, вікно тримаємо відкритим, а підлогу щодня миємо мильно-содовим розчином.
Збирати ртуть на гладенькій підлозі досить просто, а от що робити якщо градусник розбився на текстильній поверхні або в приміщенні з щілинами в підлозі. Тоді без виклику спеціальних служб не обійтися. Вони допоможуть виявити кількість ртуті і визначити рівень забруднення шкідливими речовинами.
Мінімізувати негативні наслідки можна в процесі генерального прибирання, а також замовити спеціальні послуги у клінінгових компаній – іонізація і очищення повітря.
Чого не можна робити
У пориві паніки можна зробити масу помилок і прискорити процес випаровування ртуті.
- Не збирайте ртуть за допомогою пилососа або віника. Так ви ще більше роздробити кульки і прибрати їх буде дуже складно.
- Зібрану ртуть не можна викидати в смітник. Її доведеться утилізувати. Зробити це правильно допоможуть співробітники МНС.
- Змивати ртуть в каналізацію теж не можна, інакше вона просто осяде на колінах трубопроводу і буде забруднювати будинок.
- Речі, які контактували із ртуттю не періть в машинці. Краще їх утилізувати разом з розбитим термометром.
Головний ворог надзвичайних ситуацій – це паніка. Тому наполегливо рекомендуємо звертатися в спеціальні служби та радитися з досвідченими людьми. Також не забувайте про послуги, які пропонує клінінгова компанія CLEANING-SERVICES. Фахівці врахують всі ваші побажання та допоможуть в найбільш нестандартних ситуаціях.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!