Щоб запобігти появі плям на кріслах та інших м’яких меблів досвідчені господині використовують знімні чохли та різні текстильні покривала. Їх досить легко прати в пральній машинці, а меблі будуть охайними і чистими. Інші для підтримки чистоти використовують послугу хімчистка меблів.
Але це не завжди страхує від появи різних плям і забруднень. Особливо складними є жирні плями. Вони не тільки псують зовнішній вигляд м’яких меблів і роблять їх неохайними, а й можуть стати причиною заміни оббивки.
Але ці методи є крайніми, так як є способи видалити жирні розводи з текстильних поверхонь крісел і інших м’яких меблів.
Найкраще жир піддається видаленню в свіжому стані. Як тільки жир виявився на поверхні докладіть всіх зусиль щоб від нього позбутися. Після того як він в’ївся і задавнився впоратися з ним буде досить складно.
Так що робити, якщо ви випадково розлили олію або на диван впав жирний шматок улюбленої їжі?
Адсорбенти
Видалення жиру за допомогою речовин, які активно вбирають жир відомо кожному. Як правило, цей спосіб добре працює і дає швидкий результат на свіжих розводах.
- Перше, що необхідно зробити, це прибрати видимі сліди його за допомогою сухої паперової серветки або тканини, а потім можна приступати до безпосереднього видалення плями.
- Посипте місце будь-яким адсорбентом. Для цього добре підходить дрібнозерниста кухонна сіль, сода, тальк і крохмаль. Це допоможе витягнути жир з волокон тканини.
- Через кілька годин можете прибрати засіб за допомогою пилососа або щітки.
- Якщо на оббивці залишилася пляма насипте абсорбент ще кілька разів. Кількість процедур залежить не тільки від величини плями, але й від швидкості вбирання її тканиною.
Якщо пляма стара, можна її “оживити” за допомогою засобу WD-40 або пропрасувати через серветку праскою. Це розм’якшить жир і допоможе вивести його з поверхні.
Знежирювачі
З жиром добре працюють засоби для миття посуду, так як містять у великій концентрації знежирюючі засоби.
Щоб скористатися цим методом необхідно знати деякі правила. Зазвичай рідини мають в складі фарбувальні речовини, тому вибирайте для видалення плям з дивана безбарвні засоби. І навіть в такому випадку їх варто використовувати дуже обережно. Спочатку в невеликій ємності збийте піну із засобу і води. Піну нанесіть на пляму.
Для видалення залишків піни використовуйте вологу серветку. А потім промокуйте ділянку до повного видалення води. Потім залиште текстиль висихати.
Особливості видалення жиру зі шкіряних крісел
Видалити жирні розводи зі шкіряної оббивки можна вищенаведеними способами. Тільки в даному випадку слід бути обережним з водою, так як вона може пошкодити вироби.
Також для видалення жирних плям зі шкіри та шкірозамінника можна використовувати розчин нашатирного спирту і спирт. Змішайте нашатир з мильною стружкою і невеликою кількістю води. Нанесіть на пляму і потріть. Залишки видаліть сухою серветкою.
Спирт теж добре видаляє жир з гладких поверхонь. Змочіть серветку в спирті та протріть пляму. Якщо вона досить свіжа, то цей метод добре спрацює.
Незалежно від того, де у вас виявився жир на оббивці крісла, і м’яких меблів постарайтеся якомога скоріше приступити до виведення плями. Але перед початком процедури бажано протестувати засіб на непомітній ділянці.
Якщо ви хочете позбавити себе від турбот по догляду за диванами і м’якими кріслами компанія Cleaning-Services https://cleaning-services.kiev.ua/ пропонує якісну хімчистку м’яких меблів, килимів і штор. Ця процедура не тільки позбавить оббивку від плям і пилу, але й освіжить ваші м’які меблі.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!