Прибрати будинок – регулярне завдання, яке стоїть перед кожною господинею. Але жодна з них навіть не замислюється над тим, з чого почати генеральне прибирання в домі. Проведення очищення приміщень відбувається за звичкою або в довільній формі. А між тим правильно організований порядок роботи буде сприяти скороченню часу на прибирання і меншій витраті сил.
План генерального прибирання
При складанні плану потрібно подумати, з чого почати генеральне прибирання найкраще?
-
- Насамперед скручуємо килими і доріжки і виносимо їх на свіже повітря для вибивання пилу. Якщо штори і тюль потрібно випрати, попередньо знімаємо їх з петель і відносимо в прання.
- Приступаємо до прибирання кухні: миємо посуд, кухонне приладдя.
- Тепер потрібно прибратися в шафах, сервантах, комодах і на полицях. Для цього слід розкласти всі речі в домі по своїх місцях і навести порядок у всіх закритих меблевих нішах.
- Миємо вікна, якщо це необхідно.
- Тепер приступаємо до позбавлення від забруднень на поверхнях. Для цього легким мильним розчином протираємо важкодоступні місця: люстри, абажури, світильники і бра по всьому будинку.
- Протираємо мильним засобом міжкімнатні двері та ручки, потім миємо і вхідні двері.
- Проходимося вологою ганчіркою по кутах і стелях приміщень, знімаючи павутину та пил.
Витираємо пил з підвіконь, полиць, шаф, комодів і інших меблів. Протираємо і поліруємо меблеві фасади.
- Тепер приступаємо до відсування стільців, крісел і диванів: пилососимо і миємо підлогу за ними.
- Наступний етап: потрібно пропилососити м’які меблі, підлогу і всі плінтуси.
- І тільки тепер кілька разів миємо підлогу по всьому дому, додаючи в теплу воду освіжаючий і дезинфікуючий миючий засіб.
- Прибираємо санвузол.
- Тепер квартира повинна провітритися.
- Пізніше вносимо вибиті килимові покриття, вішаємо випрані і випрасувані штори і тюль.
Головні особливості
Звичайно, пункти плану генерального прибирання можна значно скоротити. Наприклад, не обов’язково виносити на вулицю килим, щоб витрусити. Його можна гарненько пропилососити. Мити вікна та двері – також не завжди доцільно. Тут потрібно дивитися по конкретній ситуації.
Важливо не нехтувати послідовністю прибирання. Припустимо, якщо спершу вимити підлогу, а потім почати прибирання на полицях і в шафах, то потім рятувати підлогу від пилу й сміття доведеться знову.
Умовно можна розділити етапи генерального прибирання на чотири частини:
- розкладання речей по місцях;
- утилізація сміття;
- сухе прибирання;
- вологе прибирання.
Маленька хитрість
Прибрати приміщення нескладно, якщо відволіктися на щось ще. Щоб регулярне обов’язкове заняття не стало нудним і рутинним, варто забезпечити собі цікавий фон: включити музику, цікаву передачу, фільм або аудіокнигу. Тоді процедура пройде легко і невимушено і ви зовсім не відчуєте втоми.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом!